گروه حسابداری

معرفی گروه

حسابداری که امروزه به زبان کسب و کار Business Language شهرت یافته است،یکی ازعلومی است که ازگذشته بسیار دور، مورداستفاده انسان قرارگرفته و ریشه درتمدن ایران باستان نیز دارد. مهمترین کارکردحسابداری فراهم کردن گزارش‌هاي مالي موردنيازبه منظورتسهيل انجام تصميم‌گيري‌هاي اقتصادي است وبه دليل اهميت آن درمحيط اقتصادي کنوني،امروزه به عنوان يکي از رشتههای مطرح دانشگاهی در دانشگاه‌های سراسر دنیا تدریس می شود و هر ساله دانشجویان بسياري را به خود جذب مي نمايد.
 با توجه به وجود بازار کار مناسب برای دانش آموختگان اين رشته و با عنايت به استعدادهای تحصيلی قابل توجه آنها، دانش­ آموختگان گروه حسابداری دانشگاه ولي‌عصر(عج) به سادگی وارد بازار کار حرفه­ای در امور حسابداری، حسابرسی، بازار سرمايه، مالياتی، بانکداری، مشاوره مالی و سيستم­های اطلاعاتی، می­شوند.

تاریخچه

گروه حسابداری دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان یکی از  گروه‌های آموزشي است که از اوایل تاسيس دانشگاه (۱۳75) فعاليت داشته است . رشته حسابداری در دانشگاه ولی‌عصر (عج) ابتدا با مقطع کارشناسی شروع به کارکرد و پس ازفراهم شدن شرایط وامکانات لازم توسعه یافت و دوره‌‌ کارشناسی ارشد در سال 1386 راه‌اندازي شد. در حال حاضر، گروه حسابداری با پنج عضو هیات علمی(سه استادیار و دو مربی مامور به تحصیل در مقطع دکتری حسابداری) مشغول به فعالیت آموزشی و پژوهشی است. 

چشم انداز

گروه حسابداری دانشگاه ولی­‌عصر (عج) با بهره ­­گیری از اعضای هیأت علمی کوشا و متعهد در آموزش، پژوهش و پرورش دانشجویان خلاق و کارآمد،  در تلاش است. هدف اصلی این گروه، آموزش و راهنمایی دانشجویان در امور مختلف علمی و پژوهشی جدید مرتبط با رشته و زمینه سازی برای پرورش دانش آموختگان کارآفرین و همچنین ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر می­باشد. عمده ترین چشم اندازهای گروه،  بهره­‌مندی از مجموعه توانمندیهای فوق به منظور ایجاد تعامل دو سویه با محیط­های علمی، صنعتی و پژوهشی کشور و دنیای خارج است. در این راستا، مهمترین مسئولیت گروه ارتقاء سطح علمی و پژوهشی در محیطی پویا و گسترش گروه در سطح کارشناسی ارشد در حوزه های تخصصی از جمله، حسابرسی، حسابداری مدیریت، حسابداری مالیاتی و مدیریت مالی است. 

تماس با گروه

آدرس: میدان امام خمینی- دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان- دانشکده علوم اداری و اقتصاد - گروه حسابداری
تلفن: 03431312393

کدپستی: 7718897111